Sport, czy warto go uprawiać ?

Witam bardzo serdecznie, dzisiaj chciałbym poruszyć temat, który zapewne nie tylko mnie poruszył. Otóż zacznijmy od tego dlaczego w ogóle warto uprawiać  sporty, i jakie te sporty uprawiać, tak wiem głupie pytanie, ale znajdzie się grupa ludzi która nie będzie wiedziała czy dobrze są przygotowani do uprawiania jakiegokolwiek sportu, lub tez nie wie co by chcieli uprawiać.

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle warto uprawiać ten sport ?

Ponieważ gdybyśmy nie uprawiali żadnych sportów i w ogóle się nie ruszali, to w przyszłości prawdopodobnie mielibyśmy dość dużą nadwagę, oraz nasz komfort w własnej skórze by się pogorszył, natomiast uprawiając przeróżne sporty ćwiczymy nasze mięśnie, oraz dotleniamy mózg jeżeli jesteśmy na świeżym powietrzu co korzystnie dla nas działa.

W teraźniejszych czasach coraz mniej widzi się młodych ludzi uprawiający sporty w parku, za to ławeczek aż brakuje tak są okupowane przez pijącą alkohol, i palącą papierosy młodzież. Czym to jest powodowane to sam nie wiem ale nie o tym ten artykuł, więc wracając do tematu dlaczego warto uprawiać ten sport? Dla zdrowia, fizycznego jak i psychicznego, a pewnie spytacie jaki ten sport uprawiać, to już nie leży w moich rękach lecz w waszych, musicie spróbować tego tamtego, a może coś wam się spodoba i zafascynujecie się tym, i zaczniecie uprawiać tą dyscyplinę.

Tu trzeba użyć już własnej kreatywności co nam się spodoba, może kolarstwo…..a może biegi…… kto wie? Trzeba wyjść na dwór, i popróbować, natomiast jeżeli coś wam się spodoba a cały czas będziecie się wywracali, bądź przegrywali to pamiętajcie zawsze początki są trudne i nie zniechęcajcie się, skorzystajcie z tego jako motywację, aby się więcej nie wywrócić , lub przegrać .

Pamiętajmy też o odpowiednim ubiorze, gdyż nieodpowiedni ubiór może poskutkować kontuzją, lub innymi nieszczęściami.

sport