Jak być dobry w sporcie?

 

Jeśli ball-beach-volleyball-sport-play-competitionsport to coś, co Cię naprawdę interesuje, to ma się rozumieć, że chcesz być w nim dobry. Sukces w sporcie wymaga umiejętności i umiejętności wymagają cierpliwości i determinacji. Jednakże, istnieją inne rzeczy o których musisz poważnie myśleć jeśli chcesz być dobrym sportowcem. Umiejętności mogą zanieść Cię daleko, ale nigdy nie przebędziesz z nimi całej drogi, chyba że masz odpowiednie nastawienie i duch zespołowy nie jest Ci potrzebny.

Znajdź ambitne, ale realistyczne cele dla siebie

Jeśli chcesz być świetny w sporcie, musisz ustawić swoje cele na wysokim poziomie. To nie jest nierealne i nie musisz być zawodowcem w ciągu roku. Zamiast tego dowiedz się kim naprawdę jesteś i gdzie zamierzasz się znaleźć. Daj sobie odpowiednią ilość czasu, aby osiągnąć ten cel. Sport niestety to bardzo długa przeprawa w doszkoleniu swojego ciała i psychiki.

Bądź dobrym sportowcem

Bycie dobrym w sporcie oznacza więcej niż siła fizyczna i szybkość. Aby być naprawdę wielki, trzeba zastosować ten pozytywny stosunek do innych graczy, nawet jeśli są oni w drugim zespole. Jeśli przegrasz mecz, zaakceptuj porażkę i okaż szacunek dla drugiego gracza. Jeśli okażesz dobrą postawę sportową, otrzymasz ten sam szacunek z kolei jeśli wygrasz.

Bądź cierpliwy

Bez względu na to, co robisz, umiejętności bardzo długo się zdobywa. Zawsze będzie ktoś, kto może to robić lepiej niż ty, przynajmniej na początku. Niecierpliwi sportowcy mają tendencje do porażek. Jeśli jesteś niecierpliwy możesz spróbować wskoczyć do bardziej zaawansowanych technik.

Przyjmij krytykę

Podczas uprawiania sportu, nieuchronne będzie otrzymywanie krytyki od ludzi. Niezależnie od trenera, innych graczy lub widzów, trzeba wziąć większość z nich z przymrużeniem oka. Czy są źli bo popełniłeś błąd, czy szczerze chcą Ci pomóc? Dowiedz się jak odróżnić konstruktywną krytykę od szkodliwej. W wielu przypadkach krytykę można używać jako motywację. Bo motywacja to jeden z ważniejszych czynników jakie wpływają na naszą grę jak i treningi