Świat sportu – reklama. Online czy inne formy?

boisko reklama

Sport to nie tylko i wyłącznie aktywność fizyczna. W dzisiejszych czasach sport to również milionowe kontrakty, biznes, w tym reklamy. W jaki sposób sport jest wykorzystywany w reklamie? Najczęściej jest to reklama online, przeróżne billboardy, lub po prostu same koszulki. Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Reklama online w świecie sportu – jak to wygląda?

W świecie sportu reklama online najczęściej ma miejsce w mediach społecznościowych. Takim sposobem kluby sportowe, bądź też sportowcy mogą wypromować różne firmy, bądź też produkty sygnowane swoim logiem / imieniem. Jest to bardzo efektywne. Największe kluby sportowe posiadają na swoich mediach społecznościowych miliony polubień, a ich każdy post wyświetla się milionom osób.

Reklama „sobą” w sporcie

Sportowcy zarabiają najwięcej pieniędzy nie z samego sportu – ale też z kontraktów, które podpisują. Przykładowo wielu sportowców reklamuje różne marki po prostu swoją twarzą, występując w reklamach telewizyjnych, na różnych grafikach i materiałach promujących konkretny produkt, lub też w reklamach online.

Koszulki zespołów

Bardzo łatwo można to zauważyć w praktycznie każdym sporcie. Przykładowo w piłce nożnej praktycznie każdy zespół posiada na swojej koszulce loga sponsorów, partnerów etc. Takie koszulki, w połączeniu z twarzą sportowca znanego przez miliony osób są świetną reklamą. Ciekawostka – taka reklama występuje nawet w sportach, w których osoby biorące udział nie noszą koszulki, czyli np. na różnych galach boksu lub MMA możemy zauważyć zawodników, posiadających na swoim ciele tatuaże z logo konkretnej firmy. Takie tatuaże są zmazywalne – ale taką reklamę, podczas walki, zauważy praktycznie każdy widz.

Która z tych reklam jest najskuteczniejsza?

Każda z tych reklam jest skuteczna – i zazwyczaj firmy które reklamują się w sporcie korzystają z każdego wyżej wymienionego sposobu. Jeżeli chcecie zobaczyć jak efektywna jest taka reklama – wystarczy wejść na stronę dowolnego zespołu sportowego, np. na Facebooku. Reklama online w takim miejscu zgarnia tysiące polubień, udostępnień oraz komentarzy – czyli bardzo dużo wyświetleń.

Reklama w internecie – czy warto? Google Ads i inne sposoby