Tanie soczewki sportowe jako zastępstwo dla okularów

tanie soczewki

Prawdopodobnie każdy kto musi nosić okulary z powodu wady wzroku wie, jak uciążliwe one są przy uprawianiu sportu. Osoby z mniejszą wadą wzroku mogą sobie łatwo z tym problemem poradzić, po prostu zdejmując okulary i chowając je do etui ale ludzie, którzy mają wadę wzroku uniemożliwiająca normalne uprawianie sportów już tak prosto tego problemu się nie pozbędą. Z pomocą przychodzą tanie soczewki sportowe, które stanowią idealne zastępstwo dla okularów.

Tanie soczewki zamiast okularów

Pewnie wielu z Was myśli, że niedrogie soczewki są niskiej jakości. Wyprowadzę Was od razu z błędu – tanie soczewki, jeśli są kupione od dobrej firmy mogą być naprawdę dobre! Mają one taki sam wpływ na nasze oczy jak okulary, i nie są niebezpieczne dla nas pod warunkiem że przestrzegamy zasad odpowiedniego używania soczewek. Dlatego warto zamienić swoje okulary na soczewki, jeśli kochamy uprawiać sport.

Zalety wymiany okularów na soczewki

tanie soczewki
Na pewno pierwsza rzecz, którą odczujecie po założeniu soczewek jest komfort. W przeciwieństwie do okularów – nie musimy ich co chwilę poprawiać lub czyścić. Wystarczy je po prostu założyć i na cały dzień mamy spokój. Szczególnie ważne jest to podczas sportu, ponieważ wtedy nie musimy obawiać się, że okulary nam spadną i się uszkodzą. Soczewki mają o wiele więcej zalet, ale tylko te mają szczególny wpływ na osoby uprawiające sport.

Jak bezpiecznie korzystać z soczewek?

Najważniejsza jest odpowiednia higiena. Każde soczewki, niezależnie od tego na jaki okres czasu są przeznaczone należy zdejmować wieczorem i odpowiednio przeczyścić, by uniknąć zakażeń. Dodatkowo powinniśmy się sugerować instrukcji korzystania i np. soczewek dwutygodniowych nie używać dłużej niż dwa tygodnie.
Jest też możliwość, że soczewka nam wypadnie w trakcie dnia (choć zdarza się to bardzo rzadko). Wtedy nie powinniśmy zakładać jej od nowa, tylko po prostu wyrzucić. Mimo tego, że szansa na wystąpienie takiego czegoś jest praktycznie zerowa przy normalnym korzystaniu z soczewek – to nadal powinniśmy nosić okulary ze sobą. Jak pewnie wiecie – przezorny zawsze ubezpieczony.