Sporty ekstremalne

sporty ekstremalne

Czym właściwie są te sporty ekstremalne ?

  Sporty ekstremalne są to sporty uprawiane w niekorzystnych warunkach dla człowieka, głównie zagrażające zdrowiu, czy życiu, więc pewne ryzyko jest uprawiając je.

 Nie są one zbyt łatwe dlatego dla przeciętnego sportowca, mogłoby się źle skończyć uprawianie tak niebezpiecznych sportów.

  Niestety nie znajdą one miejsca na stadionie olimpijskim, lecz może kiedyś…..może w niedalekiej przyszłości…… a może już jutro mogą się znaleźć na stadionie olimpijskim gdzie wybraną kategorię, dumnie będą reprezentowali uczestnicy.

 

 Jak takie sporty uprawiać, i jak się do nich przygotować ?

 Zacznijmy od przygotowań, hmmmmmm…… jak się przygotować, przeważnie tak jak do każdego sportu lecz tutaj nie zajmie nam przygotowanie jednego miesiąca, czy dwóch, tutaj przygotowanie do konkretnej dyscypliny może zająć nawet lata.

 Nie zapomnijmy też o sprzęcie do takich sportów który jest bardzo ważny, gdyż dobry sprzęt może nam nie raz uratować życie, w skrajnych przypadkach.

 

Jakie są te sporty ekstremalne ?

   Najbardziej rozpowszechnionymi sportami ekstremalnymi, są Skateboarding, Bungee Jumping, skoki spadochronowe, i wiele wiele innych

  Sporty ekstremalne dzielą się też na dwie grupy:

Pierwsza po prostu to Sporty Ekstremalne w których uczestniczeniu zazwyczaj występują ekstremalne warunki pogodowe, wymagające dużej wytrzymałości psychicznej, jak i fizycznej, odwagi oraz działania w warunkach dużego ryzyka.

 

sporty ekstremalne
sporty ekstremalne

Drugą kategorią są sporty wysokiego ryzyka odznaczają się one  typowym zagrożenie dla życia człowieka np. freediving gdzie jeżeli zanurkujemy zbyt głęboko i niestarczy nam powietrza w butlach tlenowych, to możemy się po prostu udusić. Do tej kategorii głównie należą wszelakie sporty gdzie możemy odnieść liczne obrażenia czy to w postaci ran ciętych czy połamanych kości.

 

Zawody sportów ekstremalnych.

 

 Póki co głównie zawody takich sportów są nazywane X Games transmisje z takich zawodów, można obejrzeć na stacji telewizyjnej, która nosi tytuł Extreme Sports Channel.

 W lecie głównie są organizowane zawody X Games z kategorii BMX, lub innych sportów wyczynowych które mogą zostać wykonane na suchym podłożu tzw. flat / street.

 Natomiast w zimie organizowane są zawody ze snowboardingu, lub innych sportów zimowych wyczynowych.

 

Podsumowanie.

 

  Czy warto uprawiać sporty ekstremalne, to pytanie musicie sobie zadać sami, jeżeli lubicie zastrzyk adrenaliny,  to myślę że takie sporty są w sam raz dla was.

 

To by było na tyle z mojej strony na temat sportów ekstremalnych, myślę że kogoś zachęciłem do spróbowania jakiegokolwiek sportu ekstremalnego.

A ja już się z Państwem żegnam, i pozdrawiam.