infodyscypliny.pl

Tenis Ziemny

No Witam cię ponownie. W tym artykule napiszę kilka słów o wymagającym sporcie jakim jest tenis ziemny.

 

Poświęćmy chwile uwagi, czym tak naprawdę jest Tenis Ziemny, otóż, to sport który zdecydowanie uprawiany jest indywidualnie przez wielu ludzi, młodszych jak i starszych, płci męskiej , jak i żeńskiej, również odbywają się wielkie turnieje, oraz mistrzostwa świata w tym sporcie, natomiast jest on także uprawiany drużynowo po dwie osoby z jednej , jak i z drugiej strony, większość znajomych, czy nawet sąsiedzi rywalizują między sobą w tym wspaniałym sporcie. Jednak czy Tenis taki prosty ? No nie do końca ponieważ, aby przebić rakietą piłkę tenisową na drugą stronę, siatki potrzeba naprawdę dużej siły gdyż, ta rakieta którą odbijana jest piłka nie jest taka malutka, jak się wydaje.

 

O Historii Tenisa.

  Teraz poświęcę trochę twojego, i mojego czasu na omówienie historii Tenisa Ziemnego.

Na początku w Tenisa grali mnisi klasztorni, ale nie grało się tak komfortowo jak dziś gdyż piłkę odbijało się za pomocą ręki, dlatego z początku Tenis był nazywany “gra dłonią”, natomiast piłki były wykonywane w tamtejszych czasach z drewna, następnie zaczęto wprowadzać skórzane rękawice, oraz skórzane piłki które ludzie wypełniali celulozą.

Gra została rozpowszechniona głównie we Francji, oraz w Wielkiej Brytanii, gdzie dwaj królowie Angielscy Henryk VII, i Henryk VIII, nakazali podwładnym wybudować w  całej Wielkiej Brytanii korty Tenisowe.

 

Tenis w Polsce

W Polsce Tenis pojawił się pod koniec XIX wieku, a do 1910 roku rozwijał się głownie jako elitarna rozrywka towarzyska. Naszymi najbardziej popularnym Tenisistami/-kami, są Agnieszka Radwańska, i Jerzy Janowicz.

Agnieszka Radwańska była najwyżej sklasyfikowaną Polką w historii rankingu WTA (Women’s Tennis Association) w  2012 roku gdzie zajęła 2 miejsce.

Jerzy Janowicz był zdobywcą pucharu Hopmana w 2015 roku, oraz pierwszym polskim półfinalistą w turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej, w 2013 roku w Wimbledon.

 

    To tyle z mojej strony na temat tego trudnego, ale też wspaniałego sportu, dziękuję za uwagę życzę miłego dnia.

 

Exit mobile version