Dlaczego warto trenować?

Kiedyś prawie każdy ćwiczył po to, by przeżyć. Nawet w czasach starożytnych greków i rzymian ludzie trenowali swój organizm, by lepiej wyglądać i być silniejszym, co przekładało się na dużo lepszą jakość życia. Wraz z nadejściem współczesnych czasów zdecydowana większość ludzi przestała trenować z wielu różnych powodó, np z powodu braku zagrożeń. Wpływ na rozleniwienie ludzi ma także praca biurowa – kiedyś prawie każda praca polegała na wysiłku fizycznym np. budowanie, kopanie a w dzisiejszych czasach bardzo dużo procent osób zajmuje się pracą biurową. Taka praca często jest bardzo monotonna, a także zmusza do siedzenia ośmiu godzin w jednakowej pozycji na fotelu. Takie coś nie dość że męczy, to jeszcze powoduje różne niebezpieczne schorzenia kręgosłupa i choroby takie nadwaga. Na szczęście ludzie ponownie wracają do częstego treningu, z wielu powodów, na przykład:

Trenowanie znacznie polepsza samopoczucie

Nie znam osoby, która po ciężkiej i męczącej pracy wraca wypoczęta i radosna do domu. Wielu osobom trening po pracy kojarzy się jedynie z jeszcze większym wysiłkiem, ale tak nie jest. Ćwiczenia, szczególnie te bardziej wymagające powodują, że w naszym mózgu wydzielają się hormony szczęścia, dzięki którym czujemy się rozluźnieni i weseli.

Trenowanie polepsza naszą sylwetkę

Dla wielu osób wygląd jest bardzo ważny. Zamiast stosować sztuczne kosmetyki i tabletki na poprawę naszego ciała – warto zainteresować się ćwiczeniami. Wystarczy spojrzeć na sylwetki sportowców i na sylwetki osób nie uprawiających sportu – różnice zauważymy od razu.

Trenowanie znacznie polepsza jakość naszego życia

Wiele osób nawet po wejściu na wyższe piętro lub po krótkim biegu do autobusu nie może złapać powietrza. Jest o spowodowane słabą kondycją, czyli brakiem treningu. Nawet proste bieganie kilkadziesiąt minut tygodniowo diametralnie polepszy naszą kondycję i wydolność organizmu – wystarczy tylko chcieć biegać.

Trenowanie jest tanią rozrywką

W porównaniu do kosztów komputera, dużego telewizora lub nowoczesnego smartfona trenowanie w własnym domu nie kosztuje nic, a sprawia tyle samo lub nawet więcej przyjemności co granie w gry wideo lub oglądanie nowych filmów na ekranie bardzo dużego telewizora.